Co daje picie zielonej herbaty?

Zielona herbata jest bardzo popularna wśród ludzi prowadzących zdrowy styl życia i nic dziwnego, ponieważ ma wiele właściwości prozdrowotnych. Napój ten zyskuje coraz więcej zwolenników. Co ważne, z łatwością można ją zamówić np. na http://kawadlapoznania.pl/.

Właściwości zdrowotne

Zielona herbata stymuluje krążenie krwi, co wspomaga profilaktykę układu krążenia. Przeciwdziała odkładaniu się złogów w naczyniach krwionośnych, hamuje wchłanianie cholesterolu i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi.

Dzięki bardzo silnym przeciwutleniaczom pomaga w profilaktyce nowotworów m.in. płuc, skóry, przewodu pokarmowego, piersi czy trzustki. Ponadto zielona herbata wspomaga ogólną odporność komórek.

Napar z zielonej herbaty jest bardzo ważnym elementem odchudzania. Picie tego napoju powoduje tworzenie się w żołądku zwiększonej ilości kwasów żołądkowych oraz zmniejsza apetyt. Poza odchudzaniem napar ten pomaga w detoksykacji dzięki swoim właściwościom moczopędnym, które stymulują organizm do pozbywania się szkodliwych substancji z organizmu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =