Co wstawić na tarasie, by był użyteczny?

Stwórz miejsce spotkań

Wiele osób nie docenia możliwości, jakie daje taras. Letnie spotkania z przyjaciółmi, majówkowe grille, jesienne, jeszcze ciepłe wieczory, spędzane z książką i herbatą w fotelu pod kocem. To wszystko możemy mieć, jeśli funkcjonalnie zaaranżujemy swój taras.

Warto zacząć od zakupu mebli ogrodowych, które umożliwią nam wygodne spędzanie czasu z przyjaciółmi, np. na biesiadowaniu lub graniu w planszówki.

Chcąc mieć możliwość tworzenia nastroju, warto również zainwestować w oświetlenie, które będzie mogło dawać światło o różnym natężeniu. W zestawach mebli ogrodowych najczęściej znajdują się miejsca do siedzenia w postaci foteli lub kanapy i stół lub stolik.

W zależności od potrzeb można wybrać zwykły stół z krzesłami, który sprawi, że taras zamieni się w drugą jadalnię lub meble tworzące bardziej ogródkowo-kawiarniany klimat.

Dopasuj całość do siebie

Taras powinien być dopasowany do ogólnego wystroju domu. Dlatego szukając mebli ogrodowych, warto poszukać takich, które będą pasować do stylu, w jakim urządziliśmy resztę domu.

Dbając o funkcjonalność należy zadbać o miejsce do siedzenia, stół, a także niewielki regał lub szafkę, w której będzie można trzymać np. plastikowe naczynia lub koce do przykrywania się w chłodniejsze dni.

Dobrym pomysłem jest ustawienie roślin doniczkowych, które będą ozdobą tarasu. Nie wolno też zapomnieć o oświetleniu, które będzie się przydawać szczególnie podczas ciepłych, letnich nocy. Możemy postawić na lampy ogrodowe, świeczki, pochodnie lub oświetlenie zewnętrzne, umieszczone na ścianie domu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =