Dlaczego warto pić czarną herbatę?

Czarna herbata to zaraz obok kawy jeden z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Spożywana dosłownie w każdym kraju, z niesłabnącą sympatią towarzyszy nam przy okazji różnego rodzaju uroczystości, w trakcie posiłków, jak również jako napój rozgrzewający w chłodniejsze, jesienne dni i wieczory. Herbarta czarna posiada wiele zalet, o których każdy wielbiciel z pewnością warto wiedzieć.

Dobroczynny wpływ na zdrowie całego organizmu

Różnego rodzaju herbaty czarne od lat wykazują działanie prozdrowotne, oddziałujące na cały organizm człowieka. Zawarte w nich polifenole okazują się być skuteczne nie tylko w spowalnianiu procesów starzenia się organizmu, ale również w profilaktyce nowotworowej. Wspaniałe właściwości przejawiają także polisacharydy. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, liście herbaty zawierają ich aż 13%. Polisacharydy wpływają na zmniejszenie przyswajalności glukozy, dzięki czemu mogą spożywają ją również diabetycy.

Dobrej jakości czarna herbata, taka jak np. ta dostępna na https://www.baczewskisklep.pl/kategoria-produktu/herbaty, oddziałuje również bezpośrednio na kondycję naszej skóry. Zawarte w niej garbniki wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, co przekłada się na stan cery oraz podniesienie odporności całego organizmu, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Zawarta w herbacie teina pobudza nasze ciało i umysł, przyczyniając się do zwiększenia koncentracji, przyspieszenia metabolizmu oraz poprawy nastroju. Niweluje uczucie znużenia oraz senności.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + trzynaście =