Domy opieki nie tylko dla chorych osób – kto może w nich mieszkać?

Zdrowie to jedna z najistotniejszych rzeczy w naszym życiu. Będąc zdrowym, możemy pracować i funkcjonować bez żadnych problemów, prowadząc swoje życie dokładnie tak jak chcemy. Bardzo często zdrowie idzie w parze młodością, a pogarsza się wraz z biegiem lat.

Niestety w życiu każdego z nas może przyjść taki moment, że nie będziemy już zdolni samemu sobie poradzić. Wówczas będąc chorym w podeszłym wieku, możemy skorzystać z pomocy domu opieki. Jest to jednak miejsce nie tylko dla chorych. Kto jeszcze może w nim przebywać?

Dom opieki dla potrzebujących

Przykładem takiego miejsca jest chociażby dom opieki w Józefowie. Placówek tego typu jest naprawdę dużo, nieustannie powstaje ich coraz więcej. W wielu miastach spotkać można także ekskluzywny dom spokojnej starości, który gwarantuje bardzo dobre warunki. Miejsce w nich znajdą przede wszystkim osoby chore i starsze, które są samotne, bądź ich rodziny nie są w stanie zapewnić im dostatecznej opieki.

Oprócz nich pomoc tej instytucji otrzymają niepełnosprawni, którzy z uwagi na szereg problemów nie mogą sami funkcjonować w życiu codziennym. Zdarza się że w pewnych sytuacjach zamieszkać mogą tu również osoby uzależnione, które z różnych przyczyn nie znalazły miejsca w innych placówkach.

Wszystko zależy jednak od pozytywnego rozpatrzenia wniosku, jaki składa się w domu pomocy społecznej. Z takim wnioskiem wystąpić może przede wszystkim osoba zainteresowana, ale również członek rodziny zainteresowanego, przedstawiciel ustawowy, bądź też powiatowe centrum pomocy rodzinie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =