Elegancja w mieszkaniu – jak ją zaaranżować?

Elegancki wystrój własnego mieszkania to coś, co charakteryzuje ludzi o wysokim poczuciu estetyki. Gust to sprawa mocno subiektywna, ale jeżeli uda się odpowiednio i bez nadmiernego przepychu zaaranżować wnętrze, to można już mówić o dobrym poczuciu smaku.

Synonimem elegancji są na przykład żyrandole, które były kiedyś obecne w każdym arystokratycznym salonie. Później ich wygląd nieco ewoluował, ale nadal były bardzo popularne na początku XXI wieku. Również i dziś są chętnie wykorzystywane do projektowania eleganckiego wystroju, choć ich design również uległ zmianie na zdecydowanie bardziej nowoczesny. Pasują więc do mieszkań zarówno klasycznych, jak i urządzonych w nowoczesnym stylu. Ich duży wybór oferuje sklep Mariner.

Ściany są ważne

W projektowaniu eleganckich wnętrz bardzo istotną rolę odgrywa też kolor ścian. Brąz i wszelkie ciemne kolory dobrze nadadzą się do tak zaprojektowanych pomieszczeń. W modzie jest jednak również biel, dlatego jej połączenie z czarnymi meblami może dać znakomite efekty jeśli chodzi o wygląd salonu. Takie rozwiązanie jest także stosowane w sypialniach, szczególnie wśród osób, które cenią sobie spokojny wystrój, bez nadmiernej ekstrawagancji.

Na ścianach obrazy – to klasyka

Obrazy na ścianach prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą stosowane do podkreślenia unikalnego charakteru wnętrza. Martwa natura sprawdzi się niemal w każdym wystroju. Jeżeli jednak jesteśmy zwolennikami niekonwencjonalnych rozwiązań, możemy postawić na bardziej wyszukane formy artystyczne, które nadadzą więcej charakteru.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − trzy =