Jak dobrać rękawice bokserskie?

By przygotować się do uprawiania boksu należy zadbać o odpowiedni sprzęt, a najważniejszym jego elementem będą oczywiście rękawice. Czym kierować się przy wyborze?

Do warunków treningowych i zawodów

Należy pamiętać, że innego typu rękawice stosuje się podczas samych zawodów, a innego w warunkach treningowych. Te drugie będą miały bardziej rozbudowaną część uderzeniową, co lepiej chroni dłonie i są przy okazji miękkie, by nie zaszkodzić ewentualnie sparingpartnerowi. Jeżeli dużo trenujemy siłowo oraz na mniejszych przyrządach bokserskich typy gruszki czy tarcze, to przydatne w treningach mogą być także rękawice na siłownie męskie, które umożliwią większą swobodę, a osłonią newralgiczną część dłoni.

O czym decydujemy przy wyborze rękawic?

Najważniejszą kwestią jest ich dopasowanie do wagi oraz rozmiaru dłoni. W tych ramach wyznaczane są specjalne kategorie, z których następnie dokonuje się wyboru, pod kątem komfortowego treningu. Jeszcze inaczej wygląda to już podczas samych zawodów, gdy przeważnie bokserzy walczą w obrębie określonej wagi, do której przypisane są również limity dotyczące ciężaru rękawic.

Sam materiał, z którego się je wykonuje może być skórą naturalną albo syntetyczną – te pierwsze będą gwarantowały większy komfort i trwałość. Wreszcie trzeba zdecydować czy wybierzemy rękawice bokserskie wiązane lub takie na rzep. Zależy to między innymi od tego w jakich warunkach i okolicznościach zamierzamy ćwiczyć – rękawic wiązanych nie uda nam się założyć samemu, więc nie będą przydatne do samotnych treningów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − siedem =