Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

Zaaranżowanie sypialni na poddaszu nie jest zadaniem łatwym, ale ostateczne efekty mogą być naprawdę zachwycające. Skosy pozwalają bowiem urządzić to wnętrze w przytulny, a jednocześnie funkcjonalny sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na łóżko, które z jednej strony musi być wygodne i stylowe, z drugiej zaś idealnie dopasowane pod względem rozmiarów do ograniczonej przestrzeni. Dobrym wyborem są w tym przypadku łóżka kontynentalne, składające się z materaca umieszczonego na specjalnej drewnianej skrzyni (pełnej sprężyn bonellowych) i wezgłowia.

Kreatywność to gwarancja sukcesu

Jeśli urządzamy sypialnię na poddaszu, musimy przede wszystkim zapomnieć o dużych i masywnych meblach utrzymanych w ciemnych kolorach (obszerne łoża małżeńskie, szafy do sufitu z drzwiami rozsuwanymi, meblościanki itp.). Znacznie lepiej zdecydować się na lekkie i jasne konstrukcje robione na wymiar, wykonane z drewna sosnowego, bukowego albo dębowego. Mowa tutaj o niskiej szafie z otwieranymi drzwiami, kompaktowych stolikach nocnych (maksymalnie 30 cm wysokości) czy stoliku RTV w formie specjalnej półki powieszonej na ścianie.

Ważnym elementem jest oczywiście łóżko, które nie powinno stać bezpośrednio pod skosem, ale na środku. Dzięki temu zaoszczędzimy trochę miejsca, a na dodatek zapewnimy sobie odpowiedni komfort w trakcie wstawania. Dostęp do mebla musi być zagwarantowany z obu stron. Jeśli chodzi o zalecane modele, to na poddaszu idealnie sprawdzą się konstrukcje zaprojektowane w stylu japońskim, gdyż mają zaledwie około 20 cm wysokości. Można tu również umieścić łóżka tapicerowane w niewielkim rozmiarze. Znajdziemy je w tym sklepie meblarskim: https://www.strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-TAPICEROWANE/59. Pozostałe pożądane elementy wyposażenia to m.in. lustro ścienne (powiększy optycznie przestrzeń), lampa sufitowa oraz oświetlenie punktowe (np. oprawy LED albo kinkiety).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + 15 =