Jak uzyskać efekt starego drewna na ścianie?

Stare drewno ma swój niewątpliwy urok i jest owiane tajemnicą przeszłości, która zawsze wzbudza zainteresowanie. Popularność drewna stylizowanego na wiekowe niezmiennie zyskuje popularność w aranżacji domów i mieszkań. Pojawia się jednak pytanie o to, w jaki sposób uzyskać wizualny efekt drewna, które kryje w sobie wiekową historię. Wśród wielu technologii, które pozwalają na wizualne postarzenie materiału znajduje się także gotowe rozwiązanie, które nie wymaga dużego nakładu środków finansowych i pracy. 

Nowa elewacja w starym drewnie

Stare, drewniane chaty niezmiennie są inspiracją dla wymagających oryginalnego wyglądu projektantów i inwestorów. Wbrew pozorom uzyskanie pożądanego efektu nie wymaga poszukiwania wiekowego materiału. Wykorzystująca technologię nowej generacji branża budowlana proponuje wysokiej klasy materiały okładzinowe, które z wyglądu idealnie odwzorowują strukturę, kolor i specyfikę starego drewna. Projektując finalne wykończenie zewnętrznych ścian domów warto sięgnąć po rozwiązania gwarantujące najlepszy efekt i wysoką trwałość tj. imitacja drewna elewacja dzięki tym produktom zyskuje wszystkie oczekiwane cechy wizualne i jednocześnie nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych.

Prosty montaż, doskonały efekt

Z technicznego punktu widzenia panele imitujące stare drewno są łatwymi w montażu. Dostępne w wielu rozmiarach i grubościach, a także różnorodnej kolorystyce pozwalają na dopasowanie ich do zamysłu architektonicznego. Elastyczne panele, po odpowiednim przygotowaniu podłoża i ich przycięciu są mocowane na dedykowany im klej. Trwałość wykonania zależy w dużej mierze od jakości desek – w sklepie https://www.imitacje-drewna.pl/montaz/ znajdują się produkty do montażu, rekomendowane przez specjalistów, którzy szczególną uwagę przykładają do plastyczności materiału, jego właściwości odpornościowych oraz różnorodności.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − pięć =