Jak wygląda praca detektywa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Detektyw to zawód niezwykle fascynujący, któremu na co dzień towarzyszą skrajne emocje i wysoki poziom adrenaliny. Tak większość z nas wyobraża sobie tę profesję po przeczytaniu kilku kryminałów lub obejrzeniu któregoś ze znanych seriali detektywistycznych.

Jesteśmy przekonani, że detektywi to ludzie o ponadprzeciętnych umiejętnościach dedukcji oraz logicznego myślenia, których charakteryzuje ponadto zwinność oraz siła fizyczna. A jak praca detektywa wygląda w rzeczywistości?

Nie dla każdego

Nasze ogólne przekonania, oparte na utworach literackich czy kinematograficznych, nie są całkowicie mylne. Zawód detektywa wymaga odpowiednich predyspozycji. Nie każdy może nim zatem zostać. Aby profesjonalne urządzenia detektywistyczne były narzędziami naszej pracy, należy spełnić kilka warunków. Te podstawowe to polskie obywatelstwo, ukończone 21 lat oraz średnie wykształcenie.

Detektywem nie może zostać nikt, kto kiedykolwiek zatarł z prawem. Jeśli spełniamy wszystkie te warunki, pozostają nam testy lekarskie, które potwierdzą naszą psychiczną oraz fizyczną wytrzymałość oraz specjalistyczny egzamin.

Pościgi i wybuchy

Zawód detektywa nie jest tak ekscytujący, jak się tego spodziewamy. Filmowe pościgi i wybuchy w zasadzie się nie zdarzają. Większość spraw, którymi zajmują się prywatni detektywi, to udowodnienie niewierności jednego z małżonków oraz przestępstwa gospodarcze. Narzędzia, takie jak mini kamery szpiegowskie, oczywiście są w użyciu, ale czasami do zebrania dowodów wystarczy rozmowa ze świadkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*