Przebieg badania tomografii oka

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Celem badania jest wygenerowanie obrazu przekroju tkanek narządu wzroku, ich grubości, ewentualnych odchyleń od normy. Dzięki temu lekarz może dokładnie obejrzeć stan gałki ocznej. Badanie stosuje się w przypadku podejrzenia występowania jaskry lub zmian zwyrodnieniowych w plamce.

Przebieg

Na ponad 15 min przed badaniem podaje się do oka krople, co ma na celu rozszerzenie źrenicy. Następnie pacjent proszony jest o zajęcia miejsca na stołku przed aparatem i położenie brody na oparciu. Do oka wprowadzana jest wiązka światła, dzięki której powstanie przekrój tkanek oka.

Czy badanie boli?

Badanie jest bezinwazyjne. Można je przeprowadzać u osób w każdym wieku, wielokrotnie, gdyż jest ono całkowicie nieszkodliwe. Do jedynych negatywnych skutków należą pogorszenie się widzenia i światłowstręt utrzymujący się do 4 godzin po zaaplikowaniu preparatu do oczu.

Więcej szczegółów na temat badania oraz możliwość umówienia na wizytę można znaleźć między innymi pod adresem: https://www.slowikmed.pl/opieka-okulistyczna/tomografia-oka-badanie-oct-oka/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*