W czym mały sportowiec chodzić powinien

Uprawianie sportu w dziecięcych latach niesamowicie rozwija zdolności manualne i kontakty z rówieśnikami. Rodzice powinni jednak zdawać sobie sprawę, że oprócz licznych zalet i płynących z nich korzyści, aktywność fizyczna w tym wieku może przyczynić się do różnorakich kontuzji i problemów zdrowotnych. Nawet niepozorna gra w piłkę w ogrodzie może skończyć się złamaniem czy zwichnięciem.

Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie zwyrodnień jest odpowiedni strój i opieka nad dzieckiem. Producenci odzieży i sprzętu wychodzą naprzeciw potrzebom małym atletom i projektują swoje produkty w taki sposób, by neutralizować możliwość kontuzji. Dlatego też oprócz właściwego kostiumu zaleca się także używanie stabilizatorów czy wkładek do obuwia sportowego. Pomogą one utrzymać stopę dziecka w odpowiedniej pozycji, co zmniejszy zagrożenie uszkodzenia na przykład ścięgien.

Jak walczyć z nieprawidłowym rozwojem kości i stawów?

O odpowiednim dbaniu o kości i stawy należy pamiętać nie tylko w czasie aktywności fizycznej. W tym celu zaleca się kapcie ortopedyczne dla dzieci. Właściwa stabilizacja będzie chroniła dziecko przed wadami stóp i postawy. Buty tego typu pomagają także w walce z obecnymi deformacjami – zapobiegają pogłębianiu się problemu oraz przywracają właściwą budowę. Należy pamiętać, by przez zakupem specjalistycznego obuwia koniecznie skonsultować się z lekarzem. Niepoprawnie wybrane buty mogą przynieść dziecku więcej szkody niż pomocy, dlatego właśnie trzeba przede wszystkim kierować się rozsądkiem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + siedem =