Jaki wózek kupić?

Wózki dla niemowląt w pierwszych miesiącach życia

Duża ilość produktów dostępnych na rynku sprawia, że zakup wózka dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Producenci prześcigają się w oferowaniu coraz nowszych i bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Dla niemowląt w pierwszych miesiącach życia przeznaczone są przede wszystkim wózki głębokie wyposażone w tzw. gondolę.

Powinien być odpowiednio duży, aby dziecko mogło bez trudu zmieścić się w nim w pozycji leżącej. Istotne znaczenie dla komfortu jazdy ma rodzaj zastosowanej amortyzacji.

Wózki dziecięce dobrej jakości wyposażone są w sprawnie działające amortyzatory oraz pompowane koła, które skutecznie tłumią nierówności występujące na nawierzchni podczas jazdy. Dzięki temu maluch umieszczony w gondoli czuje się pewnie i bezpiecznie.

Wśród produktów dostępnych na rynku znaleźć można również wózki wielofunkcyjne. Kupując taki produkt, zyskuje się gondolę, spacerówkę, a często także fotelik samochodowy. Rozwiązanie to jest praktyczne i tańsze od kupowania kilku pojedynczych produktów.

Spacerówka dla starszego malucha

Zazwyczaj, gdy dziecko ukończy szósty miesiąc życia, staje się na tyle duże, ruchliwe i ciekawe świata, że wózek głęboki trzeba zastąpić spacerowym. W przypadku posiadania wózka wielofunkcyjnego wystarczające jest zdjęcie gondoli.

W pozostałych przypadkach niezbędny jest zakup nowego produktu. Wózek spacerowy wyróżnia się przede wszystkim tym, że dziecko znajduje się w nim w pozycji siedzącej.

W związku z tym, że maluch w spacerówce będzie jeździł zdecydowanie dłużej niż w gondoli, konieczny jest zakup wózka o odpowiednich gabarytach. Szukając takiego produktu, warto zwrócić uwagę na jego wagę oraz dodatkowe funkcje.

Dobry wózek powinien być przede wszystkim lekki, zwrotny i mieć regulowane oparcie. Niezbędnym elementem jego wyposażenia są także regulowane pasy bezpieczeństwa.

3 komentarze

  • Grunt, żeby właśnie spacerówka była leciutka i wygodna. My po róznych kobyłach dopiero na salse 4 trafiliśmy i aluminiowy stelaż to jest strzał w 10… Bo gondolki to się aż tak długo nie używa to inaczej

    • ten ABC Design? też o niej myślę bo lekka jest i koleżanka ma to jest zadowolona ze sie latwo niby prowadzi

      • Bardzo łatwo się prowadzi, u nas nigdy nie zawiozła, a dla mnie najważniejsze też było, żebym mogła jąwnieść spokojnie na drugie piętro. I bez problemu daję radę 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =